info@strategia.com.tr      +90 216 456 20 80

Mezun Bilgi Sistemi

Mezun Bilgi Sistemi, Üniversiteden mezun olmuş tüm öğrencilerin, mezuniyet sonrası takiplerinin yapılabilmesi, iş hayatındaki bilgilerinin toplanabilmesi ve üniversitelerce verilen eğitimin kalitesinin yapılacak çeşitli mezun anketleriyle ölçülebilmesini sağlayan tamamen web tabanlı bir otomasyon sistemidir.


Öğrenci Bilgi Sisteminden mezun edilen öğrencilerden, bilgi aktarımına izin veren öğrencilerin bilgileri MBS sistemine otomatik olarak aktarılır ve mezun öğrenci bu modülü hemen kullanmaya başlayabilir.


MBS sistemi içerisinde mezun öğrenciler, özgeçmiş (CV) hazırlama modülü ile, özgeçmişlerini oluşturabilir ve istedikleri zaman bu özgeçmişlerinin çıktısını alabilirler. MBS sisteminin bir diğer amacı da iş arayanlar mezunlar ile işverenleri buluşturmaktır. Bu kapsamda firma girişinden sisteme üye olan firmalar, mezun öğrencilerin özgeçmişlerini inceleyebilir ve onlarla iletişime geçerek istihdam sağlayabilirler.


MBS içerisinde, mezun öğrencilere istenilen anketlerin yapılabildiği ve anket sonuçlarını raporlanabildiği modüller mevcuttur. Yapılan anket sonucu üniversitenin mezunlarına verdiği eğitimin kalitesi geriye doğru ölçülebilir.


  Bize Ulaşın
  STRATEGIA Information Technologies

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Çelik Plaza
No:137/1 Kat:3 34750 Ataşehir/İstanbul

Tel : +90 216 456 20 80
Mail : info@strategia.com.tr

  Bizi Takip Edin